Kosmetyki naturalne

 

Naturalna pielęgnacja włosów

Szampon i odżywka w produktach naturalnych to nierozłączna para. Szampon oczyszcza włos oraz skórę głowy przygotowując ją do pełnego odżywienia, regeneracji, nawilżenia i odbudowy.

Pojawiają się często pytania na początku przygody z naturalnymi kosmetykami, spróbujemy wam na nie odpowiedzieć.


  • Czemu włosy zrobiły się szorstkie po umyciu szamponem ?  Jest to efekt oczyszczenia włosów z silikonów, które nakładaliśmy na nie podczas każdego mycia i odżywiania. W naturalnych kosmetykach nie znajdziemy silikonów. Zadaniem silikonów jest nadanie włosom gładkości są one jedwabiście miękkie i bardzo przyjemne w dotyku ( minusem jest to, że oblepiając nasz włos nie pozwalają na dostanie się wgłąb innych dobrych składników ) Włosy oczyszczone i pozbawione silikonowej otoczki stają się często szorstkie przez co może się wydawać, że ich stan się pogorszył. Ale właśnie teraz widzimy, w jakim są stanie i jakie pielęgnacji potrzebują. Dlatego ważne jest aby po każdym myciu szamponem naturalnym użyć odżywki bądź innej pielęgnacji z serii kosmetyków naturalnych.


  • Czemu włosy po umyciu szamponem zaczynaja się plątać? To też efekt mycia włosów szamponami bez SLS-ów i silikonów. Tak jak wyżej po każdym myciu obowiązkowo nakładamy odżywkę lub inna pielęgnacje z serii kosmetyków naturalnych. Przydatne tez będzie wtarcie w końcówki oleju/ olejki naturalnego.


Do zmian w pielęgnacji musimy się przyzwyczaić i co jest najważniejsze - dobrać odpowiednio serie kosmetyków naturalnych do potrzeb naszych włosów!


Jeśli raz spróbujecie zakochacie się w kosmetykach naturalnych tak jak my ! :-)